Domáce Koronavírus

Lietadlo z Číny priviezlo na Slovensko viac ako 20 ton zdravotníckeho materiálu

Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

“Ozbrojené sily v rámci operácie Kuriér pomáhajú štátnym hmotným rezervám v rozvoze materiálu, ktorý hneď po prílete preberá viac ako 40 príslušníkov ozbrojených síl,” povedal Naď. Zdravotnícky materiál je následne podľa Naďa odvážaný do centrálnych skladov Správy štátnych hmotných rezerv SR. Na základe žiadosti potom materiál odvezú koncovým používateľom, ako sú nemocnice či vyššie územné celky.

“Dodnes sme v rámci operácie najazdili viac ako 300.000 kilometrov. Rozviezli sme viac ako 1500 ton materiálu vrátane viac ako 100 ton zdravotníckeho materiálu,” poznamenal Naď. Šéf rezortu priblížil, že každé dva týždne sa strieda Slovensko s Českom na dodávke materiálu z Číny. “Tento materiál sa potom delí medzi obidve krajiny. Pravidelne na týždňovej báze máme zabezpečenú dodávku materiálu,” podotkol Naď.

Dodal, že okrem toho si niektoré ministerstvá robia aj vlastné obstarávania, ak potrebujú špecifický materiál. Ozbrojené sily taktiež podľa ministra dostali väčšie množstvo materiálu na to, aby mohli realizovať opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu priamo v teréne.