Domáce Politika Top

Liberáli odkazujú Ficovi: Tragikomická figúrka, je potupený a zatrpknutý

BRATISLAVA – Robertom Ficom lomcuje zatrpknutosť a zloba a potupu nesie ťažko. Takýto odkaz adresovali predsedovi Smeru a bývalému premiérovi liberáli z SaS, ktorí tak v tlačovej správe reagovali na jeho slová o štátnom prevrate. Tvrdia, že glorioly najmocnejšieho muža na Slovensku ho zbavili veľké protesty občanov a oligarchovia, pre ktorých sa na základe demonštrácií stal nepohodlným.

„Od okamihu, čo sa bývalý premiér rozhodol stranu Smer-SD financovať peniazmi oligarchov, stal sa na týchto pochybných podnikateľoch závislý. Autonómia jeho rozhodnutí vždy končila pri záujmoch ekonomických skupín, ktoré reálne ovládajú Smer-SD. Nakoniec lesk bohatstva pomútil rozum aj samotnému Ficovi,“ povedal predseda strany Richard Sulík.

Fico, ktorý bojoval o jadro, je preč

Liberáli pripomínajú hodinky za 20-tisíc eur, bývanie v byte kontroverzného podnikateľa Ladislava Bašternáka a asistentku Máriu Troškovú, ktorá prednedávnom po tlaku verejnosti odstúpila z funkcie. „A tak Robert Fico musel zniesť aj takú potupu, že miesto predčasných volieb, ktoré by mu vyhovovali viac, odišiel strápnený do parlamentu. Musia sa totiž dokončiť rozrobené kšefty a zahladiť stopy. Ako vidno z jeho vystúpení, ťažko túto potupu nesie a nevie sa s ňou vyrovnať,“ hovorí Sulík.

Podľa SaS je Robert Fico z minulosti, ktorý opakoval slová o jadre Európskej únie, už preč. Ako uvádza Sulík, dnes je z neho iba tragikomická figúrka, ktorá spomína koncept sprisahania a bojuje o voličov extrémistov. „To, čo Robertom Ficom dnes najviac lomcuje, je zatrpknutosť a zloba,“ tvrdí europoslanec.

Foto: SITA