Presskové správy Top

Lenovo v našom regióne vymenovalo nového výkonného riaditeľa

SOFIA – Spoločnosť Lenovo oznámila vymenovanie Ivana Bozeva za výkonného a generálneho riaditeľa regiónu CSEE (Stredná a Juhovýchodná Európa). Ivan Bozev, ktorý má bohaté skúsenosti v technickom odvetví, tak rozšíri svoju zodpovednosť z juhovýchodného teritória (SEE) na novú oblasť – CSEE. Bude zodpovedný za pokračujúci rast skupiny Lenovo PC v Bulharsku, Chorvátsku, Českej Republike, Grécku, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Srbsku, Slovensku, Slovinsku a ďalších šesť krajín východnej Európy. Ivan Bozev sa zodpovedá Francoisovi Bornibusovi – Prezidentovi Lenovo EMEA – a svoje sídlo má v Lenovo centrále Sofia v Bulharsku.

Ivan Bozev je v spoločnosti Lenovo viac ako 17 rokov. V spoločnosti si prešiel viacerými pozíciami, aby porozumel rozličným obchodným modelom a správaniu zákazníka v Juhovýchodnej Európe.

Francois Bornibus pri príležitosti vymenovania Ivana Bozeva povedal: Odhodlanie a rozsiahle skúsenosti v medzinárodnom IT segmente, ktoré získal počas svojho dlhoročného pôsobenia, sú dôkazom toho, že do Lenovo CSEE regiónu prinesie nové impulzy. Skúsenosti v oblasti strategického plánovania, orientácie na zákazníka a budovania značky, sú jeho kľúčovými silnými stránkami a predurčujú ho na pozíciu výkonného riaditeľa CSEE.”

„Som potešený za rozšírenie mojej zodpovednosti v rámci 3 nových pridaných trhov, Poľska, Českej Republiky a Slovenska v kontexte, v ktorom je Lenovo veľmi dynamickou spoločnosťou, ktorá udržiava krok s priemyselnými trendmi a poskytuje pritom najlepšie zákaznícke skúsenosti,” povedal Ivan Bozev.

Ivan Bozev je držiteľom magisterského titulu z Technickej Univerzity vo Viedni. Žije v Sofii a jeho záľubami sú lyžovanie, plávanie a cestovanie.

Foto: Lenovo