Domáce Nitra

KURIOZITA: Kosec v Nitre nechtiac pomohol polícii

ZDROJ VW.SK

NITRA – Poctivý kosec sa priznal, že pri kosení trávnika na nitrianskom sídlisku Klokočina poškodil auto. Muž počas víkendu nahlásil na operačné stredisko mestskej polície, že mu od kosačky odletel kameň, ktorý rozbil zadné okno na Volkswagene Amarok.

Hliadka mestskej polície sa snažila zistiť majiteľa auta, aby ho informovala o spôsobenej škode a mohol si svoje auto zabezpečiť proti krádeži alebo dažďu. „Po spolupráci s Policajným zborom však zistili, že evidenčné číslo, ktoré bolo umiestnené na poškodenom vozidle, je už dlhšie vyradené z evidencie motorových vozidiel. Ďalším prešetrením bolo zistené, že ani VIN číslo, ktoré sa nachádzalo na prednom skle, sa s vozidlom nezhoduje,“ informovala mestská polícia (MsP).

Zisteniami sa začali zaoberať príslušníci Policajného zboru SR, ktorí už prípad podozrivého auta prevzali. „V tomto prípade musíme skonštatovať staré známe, že všetko zlé je na niečo dobré. Drobný majetkový delikt kosca, ktorý sa poctivo priznal, priviedol policajtov na stopu možnej vážnejšej trestnej činnosti,“ konštatuje MsP v Nitre vo svojom stanovisku.