Nitra Regióny

Kultúrne inštitúcie v Nitrianskom kraji prídu o tržby, galéria ukáže výstavu iba jednotlivcom

Zdroj: TASR / Henrich Miššovič

NITRA – Kultúrne inštitúcie v Nitrianskom kraji už pre hrozbu koronavírusu postupne zverejňujú oznamy o rušení plánovaných podujatí. Krízový štáb ešte v pondelok (9. 3.) zakázal usporadúvanie športových a kultúrnych akcií, pre niektoré organizácie to bude znamenať aj finančné straty.

 

Všetky svoje plánované predstavenia už zrušilo aj Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre. V priebehu 14 dní, na ktoré sa zákaz zatiaľ vzťahuje, plánovalo DAB odohrať viac ako desať predstavení. Na mnohé z nich už malo predané aj vstupenky, peniaze teraz musí vrátiť divákom. „Na žiadosti návštevníkov budeme odpovedať priebežne od 10. marca. Žiadosť o vrátenie vstupného je potrebné podať najneskôr do konca apríla,“ informovalo divadlo.

Nitrianska galéria zasa musela zrušiť plánovanú vernisáž výstavy s názvom 4 cesty prírodou, plánovanú na 12. marca. „V rámci preventívnych opatrení v súvislosti so šírením COVID-19 sa vernisáž nebude konať. Výstava bude pre individuálneho návštevníka sprístupnená od 12. marca, rozhovor s kurátorom výstavy Adriánom Kobetičom je tiež možné naplánovať individuálne,“ oznámila Nitrianska galéria.

Konať sa nebude ani plánovaná výstava v priestoroch Domu ľudového bývania v Šali. „Výstava členov Klubu fotografov Terra Wag s názvom Krásne Slovensko, ktorá mala byť otvorená od 16. do 27. marca, je zrušená. O náhradnom termíne budeme priebežne informovať,“ uviedla PR manažérka Ponitrianskeho múzea Ľubica Packová-Zahradárová.