Politika Top Zahraničné

Kriticka situácia vo Venezuele. Počet obetí protestov stúpol na 42

CARACAS – Protivládne demonštrácie vo Venezuele majú tri ďalšie obete, informovala v utorok tamojšia generálna prokuratúra. Na najmenej 42 tak stúpol počet obetí demonštrácií, ktoré sa začali začiatkom apríla s cieľom dosiahnuť riešenie ekonomickej krízy a vypísanie volieb.

Prokuratúra uviedla, v štáte Barinas bol počas pondelňajších protestov postrelený do hlavy 17-ročný chlapec. Zraneniam podľahol v utorok. „Dorazila tam skupina ľudí a začala strieľať, pričom mladík utrpel zranenia hlavy,” uviedla prokuratúra.

Policajt mal zastreliť taxikára

Pri ďalšom incidente v štáte Táchira zahynul 33-ročný taxikár, ktorého strelili do hrudníka. Podozrivým zo zabitia je policajt, ktorého už zatkli. V rovnakom štáte prišiel o život ešte jeden človek, ktorého vek nezverejnili, uviedla agentúra Reuters.

Medzi obeťami nepokojov sú okrem demonštrantov aj príslušníci bezpečnostných síl, sympatizanti vlády či náhodní okoloidúci. Venezuelský prezident Nicolás Maduro viní zo situácie opozičných predstaviteľov. Tvrdí, že sa ho snažia zosadiť, že prebieha pokus o prevrat, ktorý podporujú Spojené štáty.

Foto: SITA / AP