Domáce Politika Top

Krajniak kritizoval nákupy transportérov, potom to prišlo: Glváč ho nachytal na hruškách

BRATISLAVA – Piatkova mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej minister obrany Peter Gajdoš vysvetľoval nákupy vojenskej techniky, bola poriadne horúca. Konflikt medzi opozíciou a koalíciou sa preniesol aj na sociálne siete, kde sa ostro vyjadrili ako Milan Krajniak zo Sme rodina, tak aj smerák Martin Glváč.

Krajniak nazval v NR SR prototyp, ktorý rezort predstavil verejnosti, novinárom aj odborníkom, predraženou skladačkou. Na obrnenom vozidle, ktorý ministerstvo chce nakúpiť, sa mu nepáčilo viacero vecí a ich nákup prirovnal k tomu, že za cenu mercedesu dostaneme Škodu.

Škoda za cenu mercedesu

„Delostrelecká veža, ktorá má byť na fínske podvozky inštalovaná, má 40-ročný sovietsky kanón, ktorý je zastaralý a čoskoro aj nefunkčný. Ďalším veľkým problémom je podľa môjho názoru slabé pancierovanie, ktoré našim vojakom poskytne iba minimálnu ochranu,” vysvetľoval Krajniak v parlamente.

„Ministerstvo obrany skúša prototyp obrneného vozidla, ktoré vraj vyvíja v spolupráci s Fínmi. Problém je v tom, že za cenu mercedesu asi dostaneme Škodu Superb, aj to na podvozku Škody Octavia,” zopakoval poslanec Sme rodina na svojom blogu to, čo tvrdil aj v rozprave.

Status Milana Krajniaka

Glváčova pripomienka

Podpredseda parlamentu Glváč mal na Krajniakove vyjadrenie jednoznačný názor. „Poslanec Krajňák nám dnes oznámil vo svojom prejave o vojenských transportéroch, ako googlil a prišiel na to, že kupovať Škodu Superb na podvozku Octavie za cenu luxusného Mercedesu je hriech,” napísal na Facebooku.

Glváč následne zaútočil a Krajniakovi pripomenul vec, ktorá sa stala počas jeho pôsobenia na ministerstve vnútra ako poradcu Daniela Lipšica. „Musel som mu pripomenúť, že to určite nemá z googlu, ale zo svojej vlastnej skúsenosti, lebo na ministerstve vnútra kúpil škodu fábiu za 82 tisíc Eur. Najdrahšiu v Európe,” uzavrel smerák.

Status Martina Glváča

Foto: SITA / Branislav Bíbel, Marek Mrviš, FB / Martin Glváč, Posledný križiak Milan Krajniak