Domáce Top

Kotlebovci strašia národ: Ďalšie fámy a nezmysly o utečencoch

TRENČÍN – Utečenecká téma stále zjavne žije. Vášne sa najnovšie pokúšala vyvolať Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá informovala o tom, že v Trenčíne by už od budúceho mesiaca mali byť ubytovaní utečenci.

Správy na Facebooku šírila regionálna stránka ĽSNS pre Trenčín, Dubnicu a Ilavu. “Včera vo večerných hodinách som sa dozvedel neoverenú informáciu, že do uzatvoreného hotela Brezina v Trenčíne budú údajne od apríla tohto roku navážaní a ubytovaní imigranti,” napísal o dlho nevyužívanom objekte admin.

Taktiež dodal, že vyslal na prieskum iného člena strany, ktorý mu potvrdil práve prebiehajúce stavebné práce a prerábanie vnútra hotela.

lsns_facebook

Na zverejnené fámy sa rozhodol zareagovať primátor Trenčína Richard Rybníček. “Reagujem preto, aby som práve na tomto príklade ukázal, aké je nebezpečné, keď sa nejaký úbožiak neštíti šíriť hlúposti a zámerne tak vytvára nervozitu, paniku, napätie a strach,” tvrdo odpovedal na sociálnej sieti.

Rybníček vyvrátil aj informáciu, podľa ktorej je hotel majetkom Trenčína prostredníctvom mestskej akciovky. “Pre istotu odkazujem všetkým, že hotel Brezinu kúpil súkromný podnikateľ od iného privátneho subjektu. Takže hotel nepatril a ani nepatrí mestu,” upozornil. Zároveň dodal, že na hotel je skutočne v rekonštrukcii, ale iba preto, aby ho nový majiteľ sprístupnil verejnosti.

lsns_facebook2

Zdroj: glob.sk, Foto: FB / Richard Rybnicek, Ľudová strana Naše Slovensko – MO Trenčín – Dubnica – Ilava