Domáce Politika Top

Kotleba a spol. v akcii: Takto zarezávajú noví poslanci

BRATISLAVA – Poslanci v parlamente si už poctivo musia zarábať, pričom medzi nich patria aj nováčikovia z radov strany ĽSNS Mariána Kotlebu. Pozrite sa s nami, ako už od pondelka zarezávali v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky.

Marián Kotleba (38, Banská Bystrica)

Zľava: Milan Uhrík, Marián Kotleba a Rastislav Schlosár
Zľava: Milan Uhrík, Marián Kotleba a Rastislav Schlosár

Líder kandidátky a šéf strany. Aj po tom, čo sa dostal do parlamentu, sa rozhodol ostať vo funkcii predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. V minulosti pôsobil ako stredoškolský učiteľ informatiky. Kandidoval z 1. miesta.

Martin Beluský (28, Piešťany)

Martin Beluský

Martin Beluský je tajomníkom strany. Po nástupe Kotlebu v Banskej Bystrici sa stal riaditeľom úradu župy, pôsobil aj ako generálny riaditeľ krajského Banskobystrickej regionálnej správy ciest. Do NR SR sa dostal z 2. miesta kandidátky ĽSNS.

Rastislav Schlosár (31, Bacúrov)

Zľava. Marián Kotleba, Rastislav Schlosár
Zľava. Marián Kotleba, Rastislav Schlosár

Rastislava Schlosára môžeme považovať za muža, ktorý je zodpovedný za vznik ĽSNS. Pred niekoľkými rokmi získal kontrolu nad Stranou priateľov vína, ktorú transformoval do súčasnej podoby. Pôsobí aj ako zástupca riaditeľa Úradu Banskobystrického kraja, je právnik. Na kandidátke ĽSNS bol na treťom mieste.

Milan Uhrík (31, Komjatice)

Milan Uhrík

Milan Uhrík je momentálne riaditeľom úradu Banskobystrického samosprávneho kraja.  Do parlamentu zasadol po tom, ako na kandidátke ĽSNS mal 6. miesto. V povolebnej diskusii na RTVS zaskočil za Mariána Kotlebu.

Ondrej Binder (45, Svätý Anton)

Zľava: Milan Mazurek a Ondrej Binder
Zľava: Milan Mazurek a Ondrej Binder

Do parlamentu sa zo siedmeho miesta na kandidátke ĽSNS dostal aj Ondrej Binder, 45-ročný stolár zo Svätého Antona pri Banskej Štiavnici. V minulosti bol dlhoročným členom KDH, pozornosť púta aj problémami so zákonom – neplatí dodávateľom ani štátu a exekútor mu predáva dom.

Stanislav Drobný (45, Piešťany)

Stanislav Drobný

Stanislav Drobný je predsedom trnavskej krajskej organizácie ĽSNS a piešťanskym mestským policajtom. Funkciu poslanca bude vykonávať po tom, čo sa do NR SR dostal z ôsmej pozície na kandidátke strany.

Ján Kecskés (26, Nitra)

Ján Kecskes

Iba 26-ročný Ján Kecskés má v ĽSNS pod palcom Nitriansky kraj, bol aj tajomníkom Mariána Kotlebu. V parlamentných voľbách kandidoval z 10. miesta.

Stanislav Mizík (52, Rovné)

Stanislav Mizík

Stanislav Mizík je učiteľom z Gemera, v Banskobystrickej regionálnej správe ciest pôsobil na mieste člena dozornej rady. Taktiež je okresným predsedom ĽSNS v Rimavskej Sobote. Do volieb kandidoval z 11. miesta.

Milan Mazurek (22, Spišská Belá)

Milan Mazurek

Milan Mazurek na kandidátke figuroval na 14. mieste, do poslaneckých lavíc zasadne ako náhradník Andreja Medveckého. Médiá si všimli najmä jeho vulgárne urážky proti arabskej rodine na bratislavskej stanice, na sociálnych sieťach sa netají obdivom k Hitlerovi. Predtým pôsobil ako manažér e-shopu.

Zdroj: glob.sk, Foto: Ján Zemiar