Košice Regióny

Košický dopravný podnik spolu s mestom spúšťajú projekt Charity Bus. Pomôcť chcú ľuďom v núdzi

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

KOŠICE – Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) spolu s mestom Košice spúšťajú pilotný projekt Charity Bus. Cieľom charity je vyzbierať potraviny pre ľudí v núdzi. Informovala o tom Vladimíra Petrušová z DPMK. Zbierať potraviny pre ľudí v núdzi budú nezisková organizácia Oáza a Arcidiecézna charita, pre ktoré je zbierka určená. „Veríme, že myšlienka Charity Busu spojí ľudí v tento predvianočný čas a vďaka dobru, ktoré odovzdáme vo forme trvanlivých potravín, sa nám spoločne podarí zlepšiť život ľuďom, ktorí to potrebujú,“ uviedla Petrušová.

 

Elektrobus DPMK bude pristavený pri Dolnej bráne, pri vstupe na Hlavnú ulicu, kam budú môcť ľudia prinášať trvanlivé potraviny pre ľudí v núdzi, opustené matky s deťmi a bezdomovcov. Zbierka sa bude konať dnes od 09:00 do 19:00 hodiny. Účasť na podujatí prisľúbili riaditeľ Charity Cyril Korpesio a košický arcibiskup Bernard Bober.

Cieľom Arcidiecéznej charity je, aby sa spoločnosť začala viac zaujímať o sociálnu a charitatívnu prácu. Nezisková organizácia Oáza – nádej pre nový život vznikla ako snaha pomôcť ľuďom, ktorí sa ocitli bez peňazí, domova, priateľov, no často aj bez rodiny. Snahou Oázy je dopomôcť týmto ľuďom v núdzi v ich snahe o lepší život.