Domáce Koronavírus Spoločnosť Top

Koronavírus sa šíri rýchlosťou blesku. Dnes pribudli ešte ďalšie dva prípady

Zdroj: TASR / AP

BRATISLAVA – Situácia sa rapídne zhoršuje. Na Slovensku pribudli ďalšie dva prípady nákazy koronavírusom. Celkovo je na Slovensku 32 potvrdených prípadov.

 

Dnes dopoludnia rezort zdravotníctva upozornil na deväť nových prípadov nákazy. Z nich je jedna žena hospitalizovaná v Univerzitnej nemocnici Martin, ďalší štyria vyšetrení v Martine sa nachádzajú v domácej izolácii (dvaja muži, žena a chlapec). Dvaja muži sú v domácej izolácii v Bratislave, rovnako aj žena v Košiciach. Jeden chlapec je hospitalizovaný v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach.

Popoludní k pozitívnym prípadom pribudli ďalšie dva. Jeden muž bol vyšetrený vo Fakultnej nemocnici v Trnave, je v domácej izolácii. Druhý muž bol vyšetrený vo Fakultnej nemocnici F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a je hospitalizovaný. ,,Jedná sa tak o prvého pozitívneho pacienta v Banskej Bystrici. Muž pracoval v Taliansku. Pacientov stav je stabilizovaný, priebeh jeho ochorenia je toho času ľahký. Je izolovaný, stará sa o neho vyhradený personál, ktorý k nemu bude pristupovať len v ochrannom odeve,” napísala na sociálnej sieti banskobystrická nemocnica. Zároveň žiada ostatných pacientov, aby sa správali zodpovedne a nezatajovali informácie o svojom zdravotnom stave, kontaktoch a cestovateľskej anamnéze.

Počet nakazených narastá

Dnes tak pribudlo spolu 11 pozitívnych prípadov. Z nich v jednom prípade ide o detského pacienta. Situácia je vážna, počet nakazených je aktuálne 32.

Sumárne výsledky k dnešnému dňu: 32 pozitívnych a 974 negatívnych výsledkov laboratórnych testov.

 

Mohlo by vás zaujímať: