Spoločnosť Zahraničné

Kórea zaznamenala najviac denných prípadov koronavírusovej infekcie od začiatku marca

Zdroj: TASR / AP

SOUL – Juhokórejské úrady zaznamenali v nedeľu 397 prípadov ochorenia COVID-19, čo je najväčší denný prírastok od 7. marca. S odvolaním sa na údaje tamojšieho ministerstva zdravotníctva o tom informovala agentúra DPA.

 

Celkový počet infikovaných tak od začiatku pandémie dosiahol 17.399. V krajine za posledných desať dní prudko stúpol počet infikovaných. Za toto obdobie ich pribudlo viac ako 2600. Novému koronavírusu tam doteraz podľahlo 309 ľudí.  Od 6. mája, keď došlo k uvoľneniu opatrení týkajúcich sa fyzického odstupu osôb, evidovala Južná Kórea iba ojedinelý výskyt nových ohnísk nákazy.

V sobotu po prvý raz od januára, keď v krajine detegovali prvého infikovaného jedinca, hlásilo prípady nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 všetkých 17 regiónov, v ktorých rezort zdravotníctva zbiera údaje v súvislosti so šírením epidémie. Juhokórejský premiér Čong Se-gjun uviedol, že v širšej oblasti hlavného mesta Soul, kde zaznamenali 138 nových prípadov nákazy, zvažuje vláda vynucovanie prísnejších opatrení týkajúcich sa dodržiavania vzájomného odstupu. Po tom, ako došlo k alarmujúcemu nárastu prípadov koronavírusovej infekcie, zakázali úrady od uplynulej stredy v metropolitnej oblasti Soulu veľké verejné zhromaždenia, zatvorili kostoly, múzeá i nočné podniky.