Spoločnosť Zahraničné

Kórea hlási vyše 600 prípadov nákazy koronavírusom, najviac od začiatku marca

Zdroj: TASR / AP

SOUL – Južná Kórea zaznamenala v piatok 629 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2. Ide o najvyšší denný prírastok za deväť mesiacov, ku ktorému došlo napriek sprísneniu karanténnych opatrení. Informovala o tom agentúra DPA.

 

Väčšinu nových infekcií úrady hlásili z juhokórejského hlavného mesta Soul (291) a okolitej provincie Kjonggi, kde zaevidovali 155 prípadov nákazy, uviedlo Kórejské stredisko pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC). V krajine počet nových prípadov nepresiahol 600 od 3. marca, keď pribudlo 600 novoinfikovaných osôb.

V súvislosti s nárastom prípadov Južná Kórea v novembri opätovne zaviedla obmedzenia v širšej oblasti Soulu a v niektorých častiach severovýchodnej provincie Kangwon. Starosta Soulu Seo Čong-hjop v súvislosti so šírením nákazy uviedol, že vo verejnej autobusovej doprave a v metre sa po 21.00 h zníži počet jázd o 30 percent, informovala agentúra Jonhap.

Južná Kórea od začiatku pandémie zaznamenala 36 332 prípadov tejto infekcie a 536 úmrtí na koronavírusové ochorenie COVID-19. Za posledný deň zomrelo sedem ľudí.