Domáce Politika Top

Kontroverzný novinár na návšteve v Elektre: Mečiar vraj povedal veci doposiaľ nevyslovené

BRATISLAVA – Vladimír Mečiar vraj povedal veci, ktoré dosiaľ nikdy nevyslovil. S bývalým premiérom, ktorého meno je v poslednej dobe opäť v kurze kvôli zrušeniu Mečiarových amnestií, sa zhováral kontroverzný novinár Tibor Eliot Rostas. Ten je mnohými obviňovaný zo šírenia konšpirácií a bludov.

Rostas muža, ktorý má okrem písania histórie novodobého Slovenska na rukách krv a je spájaný aj s únosom Michala Kováča mladšieho, navštívil v pondelok v známej vila Elektra v Trenčianskych Tepliciach kvôli rozsiahlemu rozhovoru. Ako tvrdí, rozprávali sa takmer šesť hodín, počas ktorých stihli prebrať množstvo tém – debata mala byť o minulosti a budúcnosti Slovenska, Európe, utečencoch, jeho vláde, privatizácii, Rusku a Amerike, fašizme či údajných atentátoch na osobu polarizujúceho politika.

Status Tibora Eliota Rostasa
Status Tibora Eliota Rostasa

Mečiar mal takisto povedať „doposiaľ nevyslovené a uznal aj svoje chyby”. Opäť ale v sebe nezaprel ani svoju teatrálnosť, ktorou bol známy počas pôsobenia vo vrcholovej politike. Rostasovi totiž odkázal nasledovné: „Vidím, že po vás idú. Nebojte sa, títo diktátori čoskoro zmiznú zo scény.”

Tibor Eliot Rostas je známy vďaka magazínu Zem a Vek, ktorý je obviňovaný zo šírenia konšpirácií a klamstiev. Spájaný je aj s Ruskom – v minulosti si napríklad mal pýtať peniaze od ruskej ambasády, ako upozornil bloger Ján Benčík. V júni tohto roka bolo navyše začaté trestné stíhanie za hanobenie národa a rasy. Dôvodom mal byť práve Rostasov text s názvom „Klin Židov medzi Slovanmi“.

Zdroj: ph, Foto: FB / Tibor Eliot Rostas