Domáce Politika Top

KONFLIKT Sulík sa ostro pustil do Matoviča. Ten mu to vrátil

BRATISLAVA – Medzi Sulíkom (SaS) a Matovičom (OĽaNO) to vrie. Roztržku medzi predsedami dvoch opozičných strán spustil návrh poslancov OĽaNO na zmrazenie platov. Sulík sa prostredníctvom Facebooku pustil do Matoviča, ktorého má za populistu a prirovnáva k exprémierovi Ficovi.

 

Veľké pochopenie voči tomuto návrhu však Richard Sulík nemal a pár viet adresoval Igorovi Matovičovi, ktorého označil za pokrytca a populistu. ,,Roky platilo pravidlo, že plat poslanca je trojnásobok priemernej mzdy, až pred desiatimi rokmi niekto navrhol, aby sa plat poslancov zmrazil. Povedzme, že počas krízy áno (i keď aj tu je to nezmysel, lebo ak je kríza a nerastie/klesá priemerná mzda, tak rovnako nerastie/klesá aj plat poslanca). Ja osobne som si dal v roku 2010 námahu, aby sme platy odblokovali (naviazali sme ich na deficit verejných financií), lenže potom prišiel iný populista (Fico) a platy opäť zablokoval,” píše Sulík na Facebooku. 

Na Matovičovu reakciu sme nemuseli dlho čakať. Ten zvolil rovnaký spôsob komunikácie a obhajuje svoje kroky. ,,Predkladám tento návrh totiž asi 6krát a vždy s rovnakou argumentáciou = politici si vyššie platy nezaslúžia, dokedy budú v našom mene hospodáriť so stratou,” reaguje Matovič.

Sulík sa ďalej zamýšľa vo svojom statuse nad získaním finančných prostriedkov pre poslancov. ,,To naozaj spoločnosť nie je schopná nájsť tri milióny na zvýšenie platov svojich zákonodarcov? Mimochodom, je to 0,1 promile verejných financií a asi len polovica toho, čo som ja ako predseda NRSR ušetril na prevádzke NRSR,” uvádza v statuse predseda SaS.

Matovičovej pozornosti neunikla ani táto poznámka a reagoval opäť. ,,Ak máš pocit, že si niektorí Tvoji poslanci zaslúžia viac – tak im doplať. Zákon o politických stranách Ti nezakazuje ich niektorých zamestnať na čiastočný úväzok a za prácu, ktorú pre stranu odvedú, ich takto môžeš legálne odmeniť,” adresoval priamo predsedovi OĽaNO.

Galéria
Matovič môže v populizme súťažiť s Ficom, tvrdí Richard Sulík. Zdroj: TASR / Andrej Galica
Ak prezident zákon podpíše, Igor Matovič bude musieť prekopať členskú základňu svojej strany. Zdroj: TASR / Andrej Galica
navigate_before
navigate_next