Bratislava Regióny Top

Komunálne voľby v Bratislave: 5 preferenčne najsilnejších kandidátov na primátora, 5 programov a 5 rozhovorov

Ilustračný obrázok, FOTO: archív

BRATISLAVA – Komunálne voľby sa budú konať v Bratislave rovnako ako v iných obciach na Slovensku a to v sobotu 10.novembra 2018 od 7.00-22.00. Bratislava podobne ako Košice bude voliť nielen starostov a poslancov jednotlivých mestských častí, ale aj primátora a poslancov do mestského parlamentu.

V Bratislave bol doposiaľ zverejnený len jeden predvolebný prieskum, ktorý sa dotýka preferencií jednotlivých kandidátov na primátorskú stoličku. Bol to júlový prieskum agentúry Focus pre jedného z kandidátov, hudobníka a architekta Matúša Valla. Z prieskumu vyšlo, že medzi 5 hlavných kandidátov patrí súčasný primátor Ivo Nesrovnal, bývalý riaditeľ RTVS Václav Mika, starosta Vajnor Ján Mrva, Matúš Vallo a s veľkým odstupom kandidátka KDH Caroline Lišková.

Ako nezávislý kandiduje Nesrovnal a Mika, rovnako ako nezávislý kandiduje Vallo, pričom ale získal podporu mimoparlamentných strán Spolu a Progresívne Slovensko, ako aj podporu iniciativy Za slušné Slovensko. Nezávislý je aj Ján Mrva, ten ale kandiduje s podporou strán SaS, OĽaNO a Sme rodina, ako súčasť dohody OĽaNO a SaS ešte z volieb do vyšších územných celkov. Jediným straníckym nominantom tak bola Caroline Líšková, ktorá bola nominovaná KDH.

Pre spájanie pravicových síl v Bratislave, nakoniec došlo medzi KDH a stranami OĽaNO, SaS a Sme rodina k dohode o spoločnom postupe. Tie nazvali “primárkami”. Z dvojice Lišková – Mrva sa má vybrať na základe verejnej diskusie a následného prieskumu organizovaného  v Bratislave. Kto vyhrá, bude spoločným kandidátom pravicových strán na post primátora pre Bratislavu, kto prehrá, sa má stať viceprimátorom.

Na portáli glob.sk sme pre vás nachystali seriál programov a rozhovorov s jednotlivými kandidátmi.  Sledujte nás a zistite o novembrových primátorských voľbách všetko, čo potrebujete vedieť!