Domáce Komentáre a názory

Komentár: Pán generál, môžete aj rýchlejšie

Aj vy ste si mysleli, že vás už nič v živote neprekvapí? Aj vy si uvedomujete, že ste sa mýlili? Ale nič si z toho nerobte. To, čo sa okolo nás deje, by nenapadlo ani posledného nezávislého spisovateľa, keď odchádzal z Woodstocku.

Po Prešove sa na M.A.S.H. mení už aj žilinská nemocnica. Samozrejme, že nie je na platy sestier a zdravotníkov, keď musí štátna poisťovňa platiť milióny nejakému masérovi.

Ako by to bolo, keby sme museli žiť bez masáží od vyvoleného maséra? No nie?

Ešte štastie, že nám zmysel svojej práce vysvetlil samotný masér. Čo na tom, že to bolo napísané na počítači plastickým chirurgom vylepšenej asistentky premiéra Roberta Fica? Šikovné dievča, že vie napísať takú fundovanú odpoveď.

Teraz možno chudák ničnetušiaci masér príde o dobrý biznis so štátnou poisťovňou. Lebo inak sa nedá, však je pred voľbami a tie milióny veru nevyzerajú pred voličmi dobre.

Lenže tento národ masáže nutne potrebuje. Nedá sa ich zrušiť len tak. Lebo je z toho škandál. Možno nás opäť zachráni armáda a k masérskym stolom postaví vojakov. Keď môžu byť v prešovskej a žilinskej nemocnici, prečo by nemohli masírovať. Celotelová masáž od generála vzdušných síl môže byť celkom zážitok a medová masáž od veliteľa bojovej jednotky z Afganistanu je určite nezabudnuteľná.

A možno nie.

Valerián Potičný, lekár Bratislavského samosprávneho kraja a expert SDKÚ-DS pre zdravotníctvo