Komentáre a názory

Komentár Miroslava Draguna: Nedovolím starým štruktúram a oligarchom sprivatizovať bratislavské vodárne!

Zdroj: FB / Miroslav Dragúň pre rozvoj regiónov

Diskusia o privatizácii bratislavských vodární je opäť v plnom prúde. Či je firma Infra Services majetkom istej mimoriadne vplyvnej osoby, alebo nie. Už to sú dva mesiace čo do bratislavských vodárni nastúpil dočasný, krízový manažment, ktorý mal poupratovať po 3 rokoch pofindérneho fungovania spoločnosti. Očakávania boli veľké a mohli sme dúfať, že sa veľa vecí pohne v krátkom čase vpred. No nestalo sa tak. 

 

Nový manažment miesto zásadných personálnych zmien v dcérskej spoločnosti Infra Services údajne riešení dosadenie bývalých obskúrnych postavičiek späť do vedenia bratislavských vodárni. Už niekoľko dní sa po Bratislave šepká, že časť dočasného predstavenstva BVS chce na pozíciu generálneho riaditeľa BVS dosadiť otca privatizácie Infra Services a spolutvorcu neslávnej a nevýhodnej SLA zmluvy a za poradcov ľudí, ktorí sú v spise Gorila a stoja za zbúraním vodárenského zdroja Boldog na Žitnom ostrove.

Od roku 2010 bojujem za ochranu vodárenských zdrojov na Žitnom ostrove, od roku 2015 zastupujem časť menšinových akcionárov bratislavských vodárni pri výkone akcionárskych práv a vďaka podpore viac ako 20 miest, obci z Bratislavského a Trnavského kraja s akcionárskym podielom viac ako 6% sedím vo Výbore zástupcov akcionárov a mám zo všetkého veľmi podivnú pachuť v ústach.

Do vedenia spoločnosti boli zvolení nominati primátora Bratislavy, poslaneckých klub bratislavského mestského zastupiteľstva, aby urobilo poriadok a mám veľmi zlý pocit, že sa (verím, že nevedomky), nechávajú zneužívať na dotiahnutie privatizácie bratislavských vodárni. Lebo inak mi nedáva zmysel, že prečo časť predstavenstva vôbec uvažuje nad tým, že by sme takýchto kostlivcov, ktorí majú blízko k oligarchom a k pofidérnej privatizácií posadili do vedenia vodárni v roku 2019?

Dočasné predstavenstvo by malo miesto týchto hlúpych nápadov, ktoré môžu poškodiť spoločnosť riešiť odvolanie nominantov bývalého primátora z Infra Services. Tých nominatov, ktorý chceli nechať vymazať Infru z registra partnerov verejného sektora a tým ohroziť opravy a rekonštrukcie vodovodov a kanalizácií pre viac ako 720 000 obyvateľov Bratislavského, Trnavského a časti Trenčianskeho kraja.

Tak ako som mal zlý pocit pri voľbe generálneho riaditeľa v roku 2015, mám zlý pocit z krokov, ktoré robí tento dočasný manažment a to už nehovorím o zlom pocite s utajovaného “transparentného” výberového konania na nového šéfa vodárni.

*Autorom je poslanec za bratislavskú mestskú časť Petržalka a zástupca 26 akcionárov BVS Miroslav Dragun