Domáce Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Vyjadrenie predsedu strany #SIEŤ k aktuálnej situácii

BRATISLAVA – Prezident hovorí o kríze dôvery verejnosti vo vládny systém a tá sa nedá riešiť, ako si myslí pán premiér, dohodou koaličných strán. Základnou príčinou takejto nedôvery je vládnutie R. Fica – či už samotného alebo v rôznych koalíciách – a diskusie s B. Bugárom a A. Dankom k jej  zmenšeniu už neprispejú.

Súhlasím s pánom prezidentom, že dôvody vraždy dvoch mladých ľudí stále nie sú známe, a môžu byť rôzne. Násilná smrť novinára a jeho partnerky však rozvírili stojaté vody nášho politického rybníka a z dna na povrch vyniesli niečo, o čom si títo páni mysleli, že sa nad tým naveky zavrela voda a že to pred verejnosťou navždy ostane utajené.

Tento kal však žiadne koaličné dohody a rozhovory nevyčistia. A nie je v silách strán Smer, SNS a Most-Híd dokázať to za dva roky, ktoré do parlamentných volieb ostávajú. Prišiel čas „poďakovať“ sa im za snahy a za „zásluhy“ a dať najprv hlave štátu priestor na upokojenie situácie a následne voličom na nové usporiadanie pomerov na politickej scéne.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ