Domáce Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Volič a Matovič žasne

BRATISLAVA – Problém „prebehlíkov“ kandidujúcich do NR SR v drese jednej strany a hájacich farby strany inej, resp. poslancov zastupujúcich na základe vlastného „slobodného“ rozhodnutia v snemovni samých seba, má pokračovanie. Kyslý výraz na tvári Igora Matoviča, ktorým v priamom prenose reagoval na správu, že poslanec NR SR Richard Vašečka, zvolený za OĽaNO, sa stal členom KDH a že tam navyše ašpiruje na najvyššiu funkciu, bol iba mimovoľným potvrdením tohto faktu. Zaujímavé je, že v suite pána predsedu stojacej pred kamerami za jeho chrbtom chýbala poslankyňa Remišová, a odborníci na reč tela by asi usúdili, že spomenutý poslanecký klub sa chystajú opustiť aspoň traja ďalší adepti.

Voliči v slobodných a demokratických voľbách do NR SR rozhodli, ktoré strany budú presadzovať svoj volebný program v parlamente. KDH medzi takýmito stranami nebolo. Dnes je všetko inak. Napriek tomu, že žiadne nové voľby do NR SR neprebehli, „KDH nemusí čakať do roku 2020, od dnešného dňa má zastúpenie v parlamente“. Pod týmto mottom nás R. Vašečka poinformoval o tom, že je ďalším, koho názory voličov nezaujímajú a že pre naše „hlavy pomazané“ stále „psí hlas do neba nejde“. KDH iba rozšíri klub strán, ktoré majú zastúpenie v pléne NR SR, hoci ich nikto nevolil, prípadne strán, ktoré majú silnejší mandát než im dali voliči (Spolu, Progresívne Slovensko, Most – Híd, teraz aj KDH).

Zopakujem slová z môjho otvoreného listu predsedovi NR SR A. Dankovi, v ktorom konštatujem, že, ak je principiálne možná absurdná, no v podstate reálna, situácia, že sa všetci zvolení zástupcovia ľudu rozhodnú riadiť iba svojim svedomím a stanú sa „nezávislými“, potom považujem za oveľa spravodlivejšie a hospodárnejšie nahradiť voľby notársky overeným losovaním a z osudia náhodne vybraní „poslanci“ sa sami rozhodnú, koho záujmy chcú hájiť a aké názory chcú reprezentovať.

Odpoveď na tento list som doteraz nedostal. Zdá sa, že kompetentní budú „hasiť“ až to, čo bude „páliť“ ich osobne. Potvrdzuje to aj citát Igora Matoviča zo spomenutej tlačovky: „Je to normálne, že vám kedy-tedy poslanec odíde, hoci úplne možno nie je fair, že ľudia volia niekoho pod jedným menom a potom zrazu vystupuje pod druhým menom, ale to si už ľudia vyhodnotia, to už je druhá vec.“

Som tiež zvedavý na reakcie všetkých „objektívnych“ a „nezávislých“ médií.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ