Domáce Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Veľké prekvapenie Bélu Bugára

BRATISLAVA – Béla Bugár je už dosť skúseným politikom na to, aby ho už neprekvapovalo násilnícke správanie sa predsedu vlády. Ak mu pripadá predstava premiéra o spojení hlasovania o zákone úplne bezvýznamnom pre obyvateľov Slovenska, no o to významnejšom pre dámy a pánov poslancov, s hlasovaním o dôvere vláde ako znásilnenie, potom asi zabudol na viaceré prešľapy, pri ktorých svojmu koaličnému partnerovi bez mihnutia oka asistoval. Pripomeňme aspoň letné vypovedanie – nevypovedanie koaličnej zmluvy.

Rád by som pánovi podpredsedovi parlamentu tiež pripomenul, že súčasná vládna trojka bola pôvodne štvorkoalíciou, a aj ústretovosťou jeho poslaneckého klubu sa krátko po voľbách veľmi rýchle zmenila na trojkoalíciu.

Zdá sa, že páni predsedovia koaličných strán nemajú svoje poslanecké kluby pevne v rukách. V televízii nám hovoriace hlavy na jednej strane tvrdia, že páni Fico, Danko a Bugár sa na zmrazení koalične dohodli, na druhej strane sa však zdá, že dámy poslankyne a páni poslanci to akosi nepochopili.

Takže čo? Demisia vlády? Dvojkoalícia? Predčasné voľby?

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ