Domáce Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Rozmrazená tisícka

BRATISLAVA – Po štvrtkovom popoludňajšom vysielaní televízie TA3 som nadobudol dojem, že jednotnosť súčasnej vládnej koalície sa viac a viac mení – povedané slovami predsedu NR SR A. Danka – na „teátro“. Tlačová konferencia spomínaného pána predsedu a následné vystúpenie Martina Glváča a jeho celebrantov celkom jasne ukázali, že úplne za všetko zlé zodpovedajú opozícia, všetky predchádzajúce vlády a … len nie predstavitelia Smeru, SNS a strany Most – Híd.

Všetci rečníci sa nás úprimne snažili presvedčiť, že vôbec nejde o zvyšovanie platov poslancov, ale o „rozmrazovanie“ toho, čo si sami „zmrazili“, pričom vôbec netušili, koľko zarábajú manažéri štátnych bánk, štátnych akciových spoločností, koľko zarábajú sudcovia, štátni úradníci a pod. Divák by mohol nadobudnúť dojem, že zväčša vôbec nejde o nominatov týchto strán a páni funkcionári ani netušia, kto sú tí manažéri a odkiaľ sa vzali.

Neodpustím si zlomyseľné podpichnutie – je dobré, že nejednotnosť a rozkol vládnej koalície sa ukazuje na téme, ktorej verejnosť veľmi dobre rozumie. Čo to znamená pridať si k platu mesačne tisíc eur pochopí každý, aj ten, kto vôbec nemá chuť a ani čas zaujímať sa o politiku a ekonomiku – aj ženy – samoživiteľky, aj dôchodcovia, aj dlhodobo nezamestnaní – z mesiaca na mesiac živoriaci z desiatok eur. Prehajdákané milióny si vie reálne predstaviť málokto, „rozmrazená“ tisícka mesačne je jasná každému.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ