Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Robert Fico sa asi bojí, že keď zíde z očí, zíde aj z mysle?

BRATISLAVA – Pondelková tlačová konferencia predstaviteľov strany Smer naisto vojde do análov slovenskej žurnalistiky. Jej pôvodným zámerom bolo pritom len poinformovať nás o výnimočných prešľapoch hlavy štátu. Za rečníckym pultom sedeli ako v rozprávke „tri sudičky“ – jedna všetko vedela, no nesmela o tom hovoriť, druhá nevedela nič, no hovorila o tom, a tretia – do počtu – sa potila, mlčala a svedčila. V úlohách troch rozprávkových bytostí vystupovali R. Puci, poslanec NR SR, R. Fico, poslanec NR SR, bývalý predseda vlády a V. Stromček, generálny sekretár strany Smer.

Ako sa zdá, expremiér chce v bombastickosti svojich odhalení pretromfnúť aj doteraz nedostižného Igora Matoviča.  Inšpiráciu hľadá v osvedčených zdrojoch – v komunistickej žurnalistike a v mečiarovskej rétorike: mnohí si pamätajú na hystériu tých pravoverných a strane oddaných médií po Charte 77 – nik ju nečítal, no rozhorčene ju odsudzovali mnohí, a mečiarovské „viem, ale nepoviem“ už pomaly zľudovelo. R. Fico takisto – nič nečítal (vlastne ani nesmel), nič nevie, ale určite je to „čistá katastrofa“. Zdá sa však, že katastrofou pre neho by iste bolo, ak by istý čas nebol na obrazovkách.

Nemám rád to príslovečné, že bez vetra sa ani lístok nepohne. No, ak sa v utorok na rokovaní výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií potvrdí čo i len malá časť  z toho, čo robí vrásky na ustaranej tvári pána bývalého predsedu vlády, aj prezident A. Kiska by si mal uvedomiť svoj podiel zodpovednosti a rešpektovať to, že všetci máme právo vedieť, ako prebiehala a ako bola financovaná jeho prezidentská kampaň.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ