Komentáre a názory

Komentár Ivana Zuzulu: Poslanci vypočuli ťažko zdravotne postihnutých občanov

BRATISLAVA – V piatok popoludní som zachytil tlačové vystúpenie predsedu poslaneckého klubu strany Smer R. Fica. Hovoril o historickom prelome v živote ŤZP občanov a o peniazoch, ktoré pre nich krvopotne vydobyl. Do konca jeho extempore som nepochopil v mene koho vlastne hovoril. Tváril sa ako spasiteľ invalidov, kým z neho vyliezlo, že hovorí o akomsi návrhu novely zákona (nepostrehol som ktorého) pravdepodobne z dielne jeho rodnej strany.

Na zodpovednosť volal štát, ktorý bude musieť zabezpečiť, ktorý sa bude musieť postarať… Ním spomínaná novela zabezpečí postihnutým spoluobčanom také profity, že Slovensko bude v starostlivosti o nich stáť minimálne na špici krajín V4. Svet od prekvapenia zhíkne.

V suite bývalého pána predsedu vlády, okrem iných, stál aj pán minister Richter a pri slovách R. Fica múdro a uznanlivo pokyvkával hlavou. O ŤZP občanov by sa po novom nemala prioritne starať charita, ako to bolo doteraz, ale ŠTÁT.

R. Fico hovoril aj o novej forme spolupráce parlamentu a vlády. Napríklad s ohľadom na prezentovanú problematiku komunikoval s ministrom financií, či by nebolo vhodné prispieť do rozpočtu ministra Richtera a umožniť zmenu platových podmienok osobných asistentov ŤZP občanov. Zrazu! Ako predseda vlády o tom doteraz s ministrami asi hovoriť nemohol.

Zdá sa, že expremiér cíti neustálu potrebu stáť pred kamerami a tváriť sa ako neúnavný spasiteľ. V prípade spomenutej tlačovej konferencie však akosi pozabudol, že čelným predstaviteľom ŠTÁTU, ktorý zrazu veľa musí a neplní, bol viac ako desať rokov práve ON. A „nová forma“ spolupráce parlamentu a vlády, ako sa zdá, je iba zásterkou na to, aby neutrpel pocit osobnej dôležitosti pána Fica.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

predseda strany #SIEŤ