Domáce Komentáre

Komentár Ivana Zuzulu: Kiska sa musí oslobodiť spod premiérovho tlaku

BRATISLAVA – V prípade účtovania nákladov na prezidentskú kampaň Andreja Kisku do nákladov jeho firmy hovorí  zákon jasnou rečou. Keďže Kiskova firma KTAG spätne doplatila dane, priznala tým, že skutok sa stal.

Mediálnu prestrelku prezidenta, premiéra a generálneho prokurátora vo veci financovania prezidentskej kampane Andreja Kisku považujeme za odkláňanie pozornosti od podstaty veci. Hádky o tom, kto je väčší klamár či podvodník pokladáme za výsmech voličom. A absurdné výzvy strany SaS, aby premiér išiel na detektor lži, sú len trápnym pokračovaním tohto politického divadla. Dôveru ľudí v politiku nie je možné obnoviť politikárčením, ale reálnym riešením problémov.

Ktokoľvek sa dnes môže pasovať do úlohy protificovskej alternatívy, faktom však je, že iba súčasný prezident dokázal získať od voličov v demokratických voľbách väčší mandát ako Robert Fico a poraziť ho. Práve preto dnes nemôže politikárčiť, vyhovárať sa a zahmlievať pravdu. Ak chce prezident dokázať, že je iný ako Fico, musí situáciu vyriešiť. Kiska sa musí oslobodiť spod premiérovho tlaku, a to je možné len uznaním vlastného zlyhania, ospravedlnením sa a odstúpením. Nie kvôli Ficovi, ale kvôli ľuďom, ktorí ho v roku 2014 volili ako protest proti Ficovi. Nič mu nebráni, aby sa kedykoľvek v budúcnosti vo férovom politickom boji opätovne uchádzal o dôveru verejnosti.

Autor: RNDr. Ivan Zuzula, CSc., Foto: FB / #SIEŤ

                                                                                              predseda strany #SIEŤ