Domáce Kauzy Top

Komentár Alojza Hlinu: Heslo – motorkový sprievod

Koľko krát ste počuli spojenie motorkový sprievod v súvislosti s únosom Vietnamca? Odpoveď znie: viac krát a dopĺňam, že ešte aj veľa krát budete.
Motorkový sprievod má zachrániť R.Kaliňák.
Existujú rôzne spravodajské stratégie a jedna z nich je aj stratégia s cieľom vniesť zjavné klamstvo do logického príbehu. Zjavné klamstvo tam potom svieti a spochybňuje celú skutočnosť. Róbert Kaliňák bude v komunikácii opakovať motorkový sprievod čoraz častejšie a v prípade, že to začne byť horúce, zjavia sa možno aj fotografie, resp. video z kolóny, ktorá bude bez motorkového sprievodu.
Niektoré veci sa ťažko preukazujú, ale to, či niekde bol alebo nebol motorkový sprievod sa dá preukázať relatívne ľahko.
Ak viete, že niečo praskne, nabúrať- spochybniť to môžete tým, že do príbehu v predstihu vložíte klamstvo, ktoré všetky ostatné skutočnosti výpovede spochybní. Ak Denník N čerpal z niektorých zdrojov, možno by stálo za to zistiť, kto a ako dôrazne pripomínal a podsúval motorkový sprievod. Ak niekomu veľmi záležalo na tom, aby sa v tom článku ten motorkový sprievod objavil, môžeme potom uvažovať, či to nebol niekto, kto zneužil novinársky záujem a do niečoho, čo by skôr či neskôr vyšlo najavo v predstihu účelovo vložil klamstvo.
Stratégia R. Kaliňáka bude spochybňovať, spochybňovať, spochybňovať a motorkový sprievod bude heslo.
Treba ešte uviesť, že Vietnamci si nevypýtali odviezť aj z Prahy do Bratislavy len tak náhodou. Bola to skúška. Skúška, či to dokážeme. Skúška, či je to ozaj dohodnuté. Skúška, že na trase Bratislava-Moskva to pôjde hladko, bola to aj kontrola samotného lietadla.
Vietnamcom by nikdy ani nenapadlo natlačiť uneseného človeka do Merkelovej lietadla.
Vietnamci by nikdy neurobili únos takto, ak by to nemali vopred dohodnuté. Sami však asi neverili tomu, že nájdu v EÚ niekoho, kto to pre nich urobí. Niekoho, kto im dá lietadlo. Preto potrebovali tú skúšku z Prahy.
Treba hľadať, ako to celé vzniklo. Kde je tomu začiatok. Prečo dostala SNS zákaz sa k tomu vyjadrovať. Prečo je SNS ticho? Veľmi ticho.
Robert Kaliňák určite nenašiel v nejakom medzinárodnom vestníku dopyt na prepravu uneseného občana z Bratislavy do Hanoja. Niekomu na Slovensku strašne záležalo na tom, aby sa ukázal pred ľuďmi vo Vietname s úrovňou svojich kontaktov na Slovensku a ešte aj opatrných Vietnamcov presvedčil, že ten kovboj s čiernymi okuliarmi to naozaj urobí.
Róbert Kaliňák bude, predpokladám, donekonečna každú výpoveď, svedectvo či dôkaz spochybňovať: “ako tomu môžete veriť, veď noviny písali napríklad že pri únose bol motorkový sprievod a ten tam preukázateľne nebol…”.
Politickým riešením sú predčasné voľby. Iba tie nás zachránia pred tým, aby sme nestratili vlastnú dôstojnosť sami pred sebou, ale aj pred celým civilizovaným svetom.