Komárno Nitra Regióny

Komárno zrušilo leteckú likvidáciu komárov. Na pozemnú dezinsekciu vyčlenilo viac peňazí z rozpočtu

Zdroj: TASR - Pavol Zachar

KOMÁRNO – Mesto Komárno na žiadosť obyvateľov zrušilo leteckú dezinsekciu proti komárom. Aplikáciu postreku mesto plánovalo počas uplynulého týždňa, použiť chcelo rovnaký insekticídny koncentrát proti komárom, ktorý sa používa aj na južnom brehu Dunaja.

„Vzhľadom na to, že bolo prijatých niekoľko protestov od verejnosti v súvislosti s plánovaným leteckým postrekom proti komárom a začala sa aj petícia proti rozptylu postreku vo vzduchu, mestský úrad sa rozhodol plánovanú leteckú likvidáciu komárov zrušiť,“ informovala Sylvia Kunyiková z mestského úradu.

Pozemná likvidácia komárov v Komárne pokračuje. Mesto očakáva od obyvateľov spätnú väzbu, na základe ktorej bude naplánovaná pozemná dezinsekcia v určitých lokalitách mesta. V prípade priaznivých hydrologických a klimatických podmienok bude pozemný postrek proti komárom realizovaný v skorých ranných a vo večerných hodinách.

Združenie miest a obcí okresu Komárno požiadalo Ministerstvo životného prostredia SR o pomoc pri riešení situácie. Mesto vo svojom rozpočte vyčlenilo na pozemnú likvidáciu komárov sumu 30.000 eur, ktorú mestskí poslanci počas uplynulého týždňa zvýšili o ďalších 30.000 eur.