Domáce Kauzy

Kočnerovi súd ustanovil náhradnú obhajkyňu. Je ňou dcéra šéfa súdu

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Špecializovaný trestný súd ustanovil vo štvrtok 2. januára podnikateľovi Marianovi Kočnerovi náhradného obhajcu v prípade vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Kočner čelí obžalobe z objednávky vraždy. Náhodným elektronickým výberom bola vybratá Natália Trubanová, dcéra predsedu Špecializovaného trestného súdu Michala Trubana. Informoval o tom Denník N.

Súd toto rozhodnutie odôvodnil tým, že obhajcom Kočnera Marekom Parom sa zaoberá Advokátska komora, a hrozí, že bude disciplinárne potrestaný. Dôvodom je to, že sa s Kočnerom cez aplikáciu Threema dohadovali na diskreditácii vyšetrovateľov alebo prokurátorov. Komora doteraz nevyriekla svoj záver. „Ak by sa niečo také stalo, alebo ak by Para na pojednávanie neprišiel z iného dôvodu, nahradí ho Trubanová. Ak sa Para bude na pojednávaní zúčastňovať, Trubanová sa k obhajobe nemusí nikdy dostať. Para sa k tomu, že ho prešetruje advokátska komora, nechce verejne vyjadrovať,” píše Denník N.

Advokátka má teraz desať dní na to, aby si naštudovala celý spis. Hlavné pojednávanie je totiž naplánované na 13., 14. a 15. januára.