Domáce Kauzy

Kočnerove prepustenie z väzby sa zamotáva. Žiadosť o prepustenie nakoniec stiahol

Na snímke Marian Kočner. Zdroj: TASR / Dušan Hein

BRATISLAVA  – Obžalovaný podnikateľ Marian Kočner stiahol v piatok žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu. Upozornil na to Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS), TASR to potvrdil jeho obhajca Marek Para.

 

“Špecializovaný trestný súd zatiaľ nemá oficiálnu vedomosť o späťvzatí žiadosti o prepustenie z väzby,” reagovala jeho hovorkyňa Katarína Kudjáková. Ani Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) nedisponuje oficiálnou informáciou o späťvzatí žiadosti, doplnila pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku mal o žiadosti rozhodovať v utorok 25. júna o 9.00 h na neverejnom zasadnutí.

Marian Kočner je väzobne stíhaný v kauze takzvaných televíznych zmeniek za takmer 70 miliónov eur. O prepustenie z väzby už niekoľkokrát neúspešne žiadal. Prvé hlavné pojednávanie v kauze zmeniek malo byť 20. júna, ale preložili ho na 22. júla.

Na Mariana Kočnera a Pavla Ruska podala TV Markíza trestné oznámenie za údajné falšovanie cenných papierov a marenie spravodlivosti. Pravosť zmeniek súkromná televízia spochybňuje od začiatku sporu.