Domáce Kauzy Spoločnosť

Kočner vraj pripravoval útek. V pondelok sa rozhodne, či zostane vo väzbe

Podnikateľ Marian Kočner požiadal o prepustenie z väzby. Zdroj: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA – O väzbe pre Mariana K. rozhodne už v pondelok Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Informuje o tom internetový portál TV JOJ noviny.sk. Ako ďalej uvádza, TV JOJ už informovala, že o Kočnerovej aktuálnej kolúznej väzbe a preventívnej väzbe pre ekonomickú trestnú kauzu podvodu na miliónových zmenkách bude príslušný súd rozhodovať 1. apríla.

 

Podľa spravodajského portálu v pondelok ráno o 9:00 začne Špecializovaný trestný súd v Pezinku z vlastnej iniciatívy rozhodovať o Marianovi K., či naďalej trvajú väzobné dôvody pre obvineného alebo už pominuli.

Podľa doterajších informácií TV JOJ Marian K. pripravoval aj útek, preto je možné, že súd bude rozhodovať aj o útekovej väzbe. “Marian K. sedí vo väzbe pre zmenkovú kauzu. Navrhoval ju prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta, ktorý s ňou uspel po sťažnosti na Najvyššom súde SR. Marian K. je ako jediný z obvinených z vraždy Martiny Kušnírovej a Jána Kuciaka väzobne stíhaný pre inú trestnú vec ako údajní vykonávatelia, sprostredkovateľ či objednávateľ vraždy. Mariana K. z vraždy obvinil vyšetrovateľ 8. marca. Proti obvineniu podal sťažnosť, o ktorej zatiaľ dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry GP SR nerozhodol,” píše portál noviny.sk.