Domáce Kauzy Top

Kočner sa o Kuciakovi radil aj s prokurátorom. Cez Bystríka Paloviča mal uplácať

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Najväčšia kauza v histórii slovenskej justície naberá na obrátkach. Marian Kočner, ktorý je momentálne za mrežami, mal mať po ruke nielen sudcov, ale najnovšie aj prokurátora Bystríka Paloviča. Denník N má k dispozícii komunikáciu z Kočnerovej Threemy, ktorá naznačuje, že podnikateľovi pomáhal za úplatok. 

 

Podľa denníka sa Kočner cez prokurátora Bystríka Paloviča z Okresnej prokuratúry Bratislava I  snažil ovplyvňovať rozhodnutia jeho kolegov a ponúkal za to zrejme aj úplatky. Aj Palovič bol medzi ľuďmi, ktorým v septembri polícia zobrala mobily. Dnes tento prípad vyšetruje špeciálny tím NAKA s názvom Hmla.

Palovič mal napríklad Kočnera informovať kedy bude predvolaný na výsluch. “Už Ťa predvolali na výsluch na budúci týždeň vo veci novinára?” mal písať 15. marca 2018 prokurátor. Kočnera o týždeň v stredu vypočuli vo veci zavraždeného novinára Kuciaka. Na verejnosti sa totiž prevalilo, že sa mu Kočner vyhrážal, že “sa bude zaujímať o jeho rodinu” a podobne. Podľa polície však skutok nebol vyhrážaním, len nevhodným správaním sa.

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

Kočner chcel veľa vedieť

Kočner sa mal snažiť u prokurátora zisťovať najrôznejšie informácie.

“Ahoj, bol si s kolegyňou?” pýtal sa vraj Kočner.

“Nie. Nestihol som. Ale už jej bolo povedané čo potrebujem a že prídem za ňou osobne. Zajtra to dotiahnem,” odpovedá Bisťo.

“Ako zareagovala? Prijme našu pomoc?” pokračuje Kočner.

“Zajtra ráno osobne,” odpísal prokurátor.

Kauza, ktorá nemá obdobu

Kočner sa mal snažiť ovplyvňovať aj konkrétne konania.

“Ako s Čanigom? Bolo by niečo zaujímavé ak sa s ním dá,” napísal v narážke na námestníka okresného prokurátora v Bratislave I Zdenka Čanigu.

“Som s ním dobre. Ide o tú vec z konca minulého týždňa?” pýta sa Bisťo. Takto ho mal mať Kočner uloženého v mobile.

“Hej. Máme tam jednu klientku. Samozrejme nie organizátorku!!! Len si trochu pomohla. Keby sa dalo vyhovieť sťažnosti. Číslo 34 Kornélia Dimičová,” žiadal Kočner. Neskôr doplnil, že “ponuka je 30”. 

Vzťah Kočnera s “Bisťom” bol na verejnosti známy. Často sa vraj stretávali, dokazovať by to mali aj správy z Threemy. Samotný Palovič stretnutia pre Denník N nepoprel. “Kategoricky odmietam akékoľvek ovplyvňovanie môjho kolegu,” uviedol. Ovplyvňovanie odmieta aj prokurátor Čaniga.