Domáce Kauzy Top

Kočner reaguje spoza mreží. Takýto je jeho vzťah s Alenou Zs.

Podnikateľ Marian Kočner sa od obvinenej Aleny Zsuzsovej dištancoval. Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA – Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej vyprovokovalo k akcii aj Mariana Kočnera z basy. Jedna z obvinených osôb z úkladnej vraždy má totiž k podnikateľovi veľmi blízko. Alena Zsuzsová, ktorá je podľa prokurátora objednávateľom vraždy, mala pre Kočnera pracovať, jej dcére je podľa medializovaných informácií podnikateľ krstným otcom. 

 

Podozrivých prepojení Aleny Zsuzsovej na Mariana Kočnera pribúda. Ako Glob.sk už informoval, podnikateľ mal za obvinenú v minulosti vyplatiť dlhy. Dnes sa však Kočner od dotyčnej prostredníctvom svojho advokáta úplne dištancoval.

“Môj klient prehlasuje, že ako krstný otec je uvedený len na dvoch krstných listoch. Obe deti sú mužského pohlavia a dnes majú viac ako 30 rokov. Ďalej prehlasuje, že nikdy nevyužil tlmočnícke služby do talianskeho jazyka. Nikdy nezamestnával žiadnu tlmočníčku ani tlmočníka. Taktiež nikdy neobchodoval so žiadnymi talianskymi firmami. V meste Komárno bol len raz v živote a to pred rokom 1989,” informoval médiá Kočnerov obhajca Martin Pohovej.

Alena Zsuzsová momentále už sedí vo vyšetrovacej väzbe rovnako ako Kočner. Práve ona mala páchateľom vyplatiť za vraždu 50-tisíc eur v hotovosti plus odpustiť 20-tisícový dlh. Odkiaľ na to vzala, zatiaľ nie je jasné.