Domáce Kauzy

Kočner je z kauzy golfového areálu nateraz von. Zrušili mu obvinenie

Na snímke podnikateľ Marian Kočner počas tlačovej konferencie k nezruššeniu jeho amnestie a reakcie na obvinenia opozičných poslancov, 29. júna 2017 v Bratislave. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA – Úrad Špeciálnej prokuratúry zrušil Marianovi K. obvinenie v prípade golfového areálu v obci Báč. Ako ďalej informuje portál TV JOJ noviny.sk, podnikateľ a ďalšie osoby boli v tejto kauze obvinené pre zločin poškodzovania veriteľa spolupáchateľstvom.

 

“Prokurátor nariadil vyšetrovateľovi vo veci konať a opäť rozhodnúť,” informuje portál. Noviny.sk pripomínajú, že Mariana K. a ďalšie dve osoby vyšetrovateľ Národnej finančnej jednotky NAKA obvinil 12. novembra 2018. “Pred obvinením polícia vypočula Mariana K. spolu s ďalšími svedkami a poškodenými. Zabezpečili množstvo listinných dôkazov aj dokumenty zo správy Katastra nehnuteľností ako aj listiny dokumentujúce priebeh dražby,” informuje portál.

Kauza golfového ihriska v obci Báč spočíva podľa portálu v tom, že Marian K. cez zložité bankovo-úverové operácie údajne ovládol lukratívny golfový areál s pozemkami po tom, ako jeho firma získala lukratívnu pohľadávku. “Pôvodným developerom združeným v spoločnosti Welten poskytla predtým Tatra banka úver viac ako 4,5 milióna eur. Neskôr sa Tatra banka za nejasných okolností rozhodla vyhlásiť predčasnú splatnosť úveru. Následne vymáhanú pohľadávku vo výške viac ako 2,7 milióna eur predala,” píšu noviny.sk.

Akcionári Welten s postupom banky nesúhlasili, novým veriteľom golfového areálu sa stala firma Inkasný servis, ktorú ovládal Marian K. “Od toho okamihu sa začali spory, ktoré následne začala vyšetrovať polícia. Vyšetrovanie vyústilo do obvinenia Mariana K. a ďalších obvinených, ktoré aktuálne dozorový prokurátor zrušil,” dodal portál.