Domáce Politika Top

Koaličná rada dnes nebude, premiér Fico má zdravotné problémy

BRATISLAVA – Rokovanie dnešnej Koaličnej rady je zrušené pre zdravotné problémy premiéra Roberta Fica. Pre agentúru SITA to potvrdili dva nezávislé zdroje. Podľa informácií agentúry SITA má predseda vlády horúčku.

Po utorkovom rokovaní Koaličnej rady informoval predseda Mostu-Híd Béla Bugár, že v piatok budú pokračovať v rokovaní. Koaličná rada mala zasadať pre krízu vo vláde, ktorú vyvolalo vypovedanie Koaličnej zmluvy predsedom SNS Andrejom Dankom.

Jarjabek je optimista

Búrka v pohári vody pominie a o mesiac budeme na aktuálnu situáciu vo vládnej koalícii už len spomínať. Povedal to pred novinármi poslanec NR SR za Smer-SD Dušan Jarjabek.

„Boli ďaleko dôležitejšie veci, na ktorých sa koalícia dohodla. Koalícia má svoju zodpovednosť, ktorú prejavila niekoľkokrát a naposledy to bolo pri voľbe riaditeľa RTVS,” dodal poslanec. Podľa neho zdravotné problémy premiéra Roberta Fica zastihli v tom najnevhodnejšom čase, práve keď mala zasadať Koaličná rada.

O tom, či Smer-SD akceptuje niektoré z požiadaviek SNS, Jarjabek nepovedal. „Najprv musia byť známe. To, čo bolo medializované, že ide o požiadavky v sociálnej oblasti, o tom sa bude diskutovať,” dodal s tým, že k situácii bude zasadať aj poslanecký klub Smer-SD. Kedy rokovanie bude, zatiaľ Jarjabek nevedel povedať.

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher