Domáce Politika Top

Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje, myslí si Baránek

BRATISLAVA – Koaličná kríza sa asi pomaly upokojuje. Pre agentúru SITA to povedal politológ Ján Baránek. Reagoval tak na tlačovú besedu po skončení dnešnej Koaličnej rady, na ktorej sa koaličné strany dohodli na vytvorení pracovnej skupiny, ktorá bude pracovať na vytvorení dodatku ku Koaličnej zmluve. Pracovná skupina podľa Baránka hovorí o tom, že keď človek nechce niečo riešiť alebo chce riešenie odložiť, vytvorí pracovnú skupinu či štáb.

Fico zároveň dnes na tlačovke po skončení rokovania koalície prisľúbil, že bude rešpektovať meno nového ministra školstva, ktoré je v kompetencii Slovenskej národnej rady (SNS). Baránek uviedol, že Fico nemusel mať veľký problém. Väčšinou totiž predseda vlády príjme návrh. „Málokedy sa stalo, že by predseda koaličnej vlády neprijal personálny návrh koaličného partnera,” uviedol Baránek.

Koaličné strany sa dnes tiež dohodli, že chcú priblížiť aj svoje regionálne, okresné a krajské štruktúry. Baránek hovorí, že koaličné strany idú v regiónoch často proti sebe, a teda si to nevie veľmi dobre predstaviť. Štruktúr je navyše podľa Baránka veľa a teda predseda strany tam niekedy nemá dosah.

Foto: Ján Baránek