Top Župné voľby

Klus sa vzdal kandidatúry, teraz vysvetľuje: Nebolo to mrhaním času

BRATISLAVA – Predvolebná kampaň Martina Klusa (SaS) by bola úspešnou, ak by bol 4. novembra zvolený za župana Banskobystrického samosprávneho kraja. Uviedol to po tom, čo sa 3. októbra kandidatúry vzdal v prospech nezávislého kandidáta Jána Luntera. „Na druhej strane, som si istý, že šesť mesiacov aktívnej kampane rozhodne nebolo mrhaním času ani peniazmi,” uviedol s tým, že odhadom na kampaň minul 90-tisíc eur zo stotisíc, ktoré mu vyčlenila strana SaS. „A aj touto cestou by som sa jej rád poďakoval za pomoc a podporu,” uviedol.

Keďže bol politickým kandidátom na predsedu VÚC (pozn. redakcie: podporovali ho SaS, OĽANO, NOVA, KDH a OKS), tak je podľa neho pochopiteľné, že sa v rámci kampane prelínali aj stranícke a koaličné aktivity. „V tých mienim ďalej aktívne pokračovať a urobiť všetko preto, aby sa do zastupiteľstva samosprávneho kraja dostalo čo najviac našich nominantov. Okrem toho sa chystám aktívne pomôcť v kampani mojich kolegov Renáty Kaščákovej v Trenčíne a Juraja Drobu v Bratislave,” dodal.

„Tisícky kilometrov, stovky rozhovorov, možnosť prezentovať program a idey, ako zlepšiť život občanov nášho kraja. To je len malá časť výpočtu politického kapitálu, ktorý určite zúročím v ďalšom politickom živote. Navyše, som presvedčený o tom, že z toho bude profitovať aj moja materská politická strana SaS, ale aj ďalšie strany, ktoré ma podporovali v koalícii. Občania potrebujú byť v priamom kontakte s politikmi. Obzvlášť v regiónoch, kde často neprichádzajú,” povedal s tým, že práve to považuje za najväčší obojstranný benefit posledných mesiacov.

Klus sa plánuje naďalej podieľať na projektoch smerujúcich k lepšej budúcnosti kraja. Plánuje komunikovať s primátormi, starostami aj dobrovoľníkmi. Rovnako sa chce zúčastňovať na obecných a mestských zastupiteľstvách.