Domáce Politika

Kiska vymenoval do vyššej hodnosti štyroch profesionálnych vojakov

Prezident SR Andrej Kiska povýšill do vojenskej hodnosti generála generálporučíka Daniela Zmeka Zdroj: TASR –/ Dano Veselský

BRATISLAVA – Ozbrojené sily SR majú od dnešného dňa štyroch nových generálov. Prezident Andrej Kiska vymenoval do vyššej hodnosti dvoch plukovníkov a brigádneho generála. Do najvyššej možnej hodnosti generála povýšil aj súčasného náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR generálporučíka Daniela Zmeka.

 

Okrem neho boli povýšení aj Miroslav Lorinc, Róbert Kleštinec a Peter Babiar. Poslední dvaja menovaní sa posunuli z hodnosti plukovník na pozíciu brigádny generál. Lorinc bude od dnešného dňa generálmajor. Pred Andrejom Kiskom odobrila povýšenie profesionálnych vojakov aj vláda SR.

V mene všetkých vymenovaných a povýšených generálov sa poďakoval Peter Babiar. “V zložkách, v ktorých pracujeme, sú prísne hierarchické organizačné štruktúry. Kľúčovou je však pre nás tímová práca. Naše vymenovanie a povýšenie preto vnímame ako ocenenie práce všetkých tých, ktorí nás našou doterajšou profesionálnou kariérou sprevádzali,“ uviedol Babiar. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Danka Capáková.