Domáce Politika Top

Kiska po rozhovore s Lučanským: Noční vlci sú rizikom pre Slovensko

Andrej Kiska - Zdroj: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Prezident Andrej Kiska sa dnes rozprával s policajným prezidentom Milanom Lučanským a šéfmi tajných služieb, témami rozhovorov bolo pôsobenie ruského motorkárskeho klubu Noční vlci na Slovensku a únos vietnamského občana z Berlína aj s použitím slovenského vládneho špeciálu. Kiska o tom dnes informoval vo svojom vyhlásení.

Prezident označil Nočných vlkov za „bezpečnostné riziko pre túto krajinu” a vyzval vládu, aby vytvorila pre políciu také podmienky, aby polícia mohla účinne proti takýmto spolkom zasiahnuť. Zároveň pripomenul, že Noční vlci nie sú žiadni milovníci motoriek, ale skupina, ktorá sa podieľala po boku ruských vojsk na anexii Krymu – časti Ukrajiny.

Pokiaľ ide o únos vietnamského občana z Berlína, Kiska priznal, že veľmi ťažko sa mu hľadajú slová. „Je povinnosťou všetkých orgánov tieto podozrenia dôsledne vyšetriť,” pokračoval prezident s tým, že zatiaľ sme svedkami alibizmu, zavádza a vyhovárania sa. Tento prípad, ktorý sa stal ešte za pôsobenia ministra vnútra Roberta Kaliňáka, nazval „medzinárodnou blamážou”.