Domáce Politika

Kiska dal Progresívnemu Slovensku a Spolu košom. Na ich tlačovku nepríde

Predseda Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban a predseda SPOLU Miroslav Beblavý. Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – (TASR, Redakcia) Mimoparlamentné strany Spolu a Progresívne Slovensko pôjdu do parlamentných volieb spoločne. O vzájomnej dohode informoval v stredu predseda Spolu a nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Miroslav Beblavý na sociálnej sieti.

 

“Našou zodpovednosťou je spolupracovať, lebo len tak budeme schopní vyhrať voľby pred Smerom-SD. A získať poverenie zostaviť novú vládu, ktorá prinesie zmenu,” uviedol. Doplnil, že v tejto snahe rátajú aj so spoluprácou s dosluhujúcim prezidentom Andrejom Kiskom a jeho novou stranou.

Beblavý napísal, že Kisku vnímajú ako najbližšieho partnera. “Preto sme ho na tlačovú konferenciu v piatok pozvali ako hosťa, s možnosťou na nej vystúpiť,” dodal.

Andrej Kiska. Zdroj: TASR / Pavel Neubauer

Kiska na tlačovku nepríde

Hlava štátu sa však deň pred oficiálnou inauguráciou svojej nástupkyne Zuzany Čaputovej na tlačovú konferenciu mimoparlamentných strán určite nechystá. Ako pripomenul jeho hovorca Roman Krpelan, Kiska je stále prezidentom Slovenskej republiky a nikdy sa nezúčastnil žiadnej straníckej tlačovej konferencie. Považuje to za nevhodné. “Ani nové politické strany určite nechcú, aby sa ktorýkoľvek prezident v budúcnosti zúčastňoval straníckych tlačových konferencií,” uviedol.