Košice Regióny

Kecerovce majú problém s nelegálnymi skládkami, využívajú fotopasce

Zdroj: TASR /– Františšek Iván

KECEROVCE – Veľký problém s nelegálnymi skládkami odpadu má obec Kecerovce v okrese Košice – okolie. Starosta Miroslav Galas-Zaufal hovorí, že najmä stavebný odpad dovážajú cudzí ľudia. „Robia si z Keceroviec zberný dvor,“ povedal pre TASR.

 

Obec sa preto rozhodla na ohrozené miesta nasadiť fotopasce s výstražnými tabuľami a informáciami o tom, že priestor je monitorovaný. Zároveň sú tam telefónne čísla, na ktoré môžu obyvatelia zavolať. „Hneď budeme reagovať, aby sme odchytili vinníkov a potrestali ich. Obec má možnosť na mieste dať pokutu 33 eur,“ upozornil starosta s tým, že v prípade nelegálnych skládok musí byť obec prísna.

Kecerovce v boji s čiernymi skládkami využívajú dvakrát do roka veľkokapacitné kontajnery. Starosta tvrdí, že aj takto reagujú na kontroly inšpekcie životného prostredia.

V Kecerovciach vznikli aj hliadky, ktoré monitorujú situáciu. Starosta pripustil, že menší odpad, ako sú pohodené plienky či plastové fľaše, môžu urobiť aj domáci obyvatelia. „Veľa čiernych skládok je od cudzích, pretože je tam stavebný odpad,“ zdôraznil starosta.