Bratislava Domáce Politika

KDH sa s opozíciou nezhodlo. Na post primátorky Bratislavy má vlastnú kandidátku

BRATISLAVA – Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) napriek snahe vytvoriť dohodu pre spoločný postup v komunálnych voľbách v Bratislave so SaS a OĽaNO navrhne na post primátora Bratislavy svojho kandidáta.

„SaS a OĽaNO, žiaľ, uprednostnilo pred nami dohodu so Sme rodina. Uprednostniť dohodu so Sme rodina, ktorá na celom Slovensku v nedávnych regionálnych voľbách nezískala ani jedného jediného poslanca pred dohodou s KDH sa v zásade nedá racionálne zdôvodniť, ale očakávame, že niekto sa na to podujme,” uvádza KDH vo svojom stanovisku, ktoré poskytol hovorca hnutia Stano Župa.

KDH je presvedčené, že určite je ľahšie vyhrať v počte zvolených komunálnych poslancov nad Sme rodina ako nad KDH. „Takéto víťazstvo skutočnému víťazovi však nemôže chutiť a je aj otázkou, či Slovensko takéto malé ´medzistranícke víťazstvo´ dnes potrebuje. Slovensko potrebuje veľký príbeh. Inšpiratívny príbeh. Príbeh človeka, ktorý sa nemusel narodiť do zlatej kolísky, aby uspel. Človeka, ktorý uspel aj bez toho, že by sa zúčastňoval na ´karpatskom´ politicko-podnikateľskom systéme, ktorý ničí našu krajinu,” uviedlo KHD, ktoré za kandidátku predstaví Caroline Líškovú.

Jej kandidatúra podľa kresťanských demokratov môže povzbudiť a inšpirovať mnohých ľudí. „Škoda, že politické a stranícke záujmy zvíťazili nad tým, čo Slovensko a Bratislava potrebujú,” dodáva KDH. Kandidátu Caroline Liškovú KDH predstaví v pondelok 4. júna.

Foto: FB / Alojz Hlina