Domáce

KDH posilní šéf živnostníkov Vladimír Sirotka

BRATISLAVA  – Tím KDH plus posilní prezident Slovenskej asociácie malých a stredných podnikov a živnostníkov (SAMP) Vladimír Sirotka. Ako povedal dnes novinárom predseda KDH Ján Figeľ, hnutiu záleží, aby kresťanskí demokrati boli prítomní v hospodárskej agende.

„Na ekonomickej politike hnutiu záleží. Spájame slušných politikov a podnikateľov. Som rád, že Vladimír Sirotka prijal pozvanie na spolupráci v TÍMe plus,“ povedal Figeľ. S KDH bude užšie spolupracovať aj samotná asociácia. Do mesiaca pripravia memorandum o spolupráci medzi KDH a SAMP, aby to bol rámec pre produktívnu spoluprácu. Oba subjekty budú viesť pravidelný dialóg o ekonomike či trhu práce. Spoločne budú organizovať odborné semináre. Výsledkom spolupráce bude aj príprava novej legislatívy.

Podľa Sirotku na Slovensku niet rodiny, ktorá by nemala živnostníka. Malé a stredné podnikanie či živnostníci sú podľa neho na Slovensku najväčšími zamestnávateľmi. „Nemôžeme sa spoliehať len na získanie obrovských investícií. Treba sa sústrediť na malé rodinné podnikanie. Znížme administratívu. Vytvorme podmienky, aby mohli viac zamestnávať,“ zdôraznil Sirotka.

Politická stratégia KDH plus pozostáva z troch úrovní: TÍM plus, FÓRUM plus a PLATFORMA plus. Stratégiu odobril snem hnutia. Stratégia KDH plus je pozvanie a ponuka občanom, osobnostiam verejného života, profesijným združeniam a komorám a politickým partnerom pre vytváranie neľavicovej alternatívy voči súčasnému smerovaniu Slovenska. Do TÍMu plus už vstúpili politici – europoslanec Ivan Štefanec, poslanci NR SR Jozef Mikuš a Alojz Hlina. S KDH na tejto úrovni začal spolupracovať aj hokejový tréner Ján Filc, expert na ústavné právo Peter Kubina či nedávno bývalý policajný funkcionár Pavol Žitňan.