Bratislava Top

Kauza: Príslušnik NAKA obvinený z korupcie, namočený je aj známy podnikateľ

Luxusný mercedes jedného z obvinených podnikateľov a jeho majiteľ, otočený chrbtom - Zdroj: instagram/999michal.kovac

BRATISLAVA  Vyšetrovateľ inšpekčnej služby ministerstva vnútra vzniesol obvinenie voči dvom policajtom ako aj dvom podnikateľom, ktorých zadržali v stredu pre podozrenia z korupcie.

„Voči príslušníkovi z národnej protikorupčnej jednotky vzniesol obvinenie za pokračovací zločin prijímania úplatku, voči príslušníkovi z okresného riaditeľstva za pokračovací zločin prijímania úplatku a za prečin ohrozovania dôvernej skutočnosti v súbehu s prečinom zneužívania právomoci verejného činiteľa a voči dvom civilným osobám za pokračovací prečin podplácania. Dotknuté osoby sú stále zadržané,” uviedla Lucia Kirinovičová z tlačového odboru kancelárie MV SR. Ako dodala, vzhľadom na to, že stále pokračujú procesné úkony, nemôže rezort poskytnúť ďalšie informácie.

Inšpekcia ministerstva vnútra v stredu zadržala príslušníka Policajného zboru z Národnej protikorupčnej jednotky Prezídia PZ, príslušníka polície z Okresného riaditeľstva PZ Bratislava II a dve civilné osoby z firmy Vassal Group pre korupčnú trestnú činnosť. Podľa medializovaných informácií sa prípad týka skládky odpadu v bratislavských Podunajských Biskupiciach.