Domáce Kauzy Spoločnosť

Kauza pouličnej bitky má konečne dohru. Košický súd odsúdil trojicu bratov Paškovcov

Zdroj: TASR / František Iván

KOŠICE – V kauze pouličnej bitky z novembra 2015 v centre Košíc Okresný súd Košice I v stredu uznal za vinnú trojicu bratov Branislava, Maroša a Martina Paškovcov z prečinu výtržníctva a prvých dvoch aj z prečinu ublíženia na zdraví. Branislavovi Paškovi uložil podmienečný dvojročný trest, Marošovi Paškovi podmienečný polročný trest a Martinovi Paškovi peňažný trest vo výške 500 eur, zároveň im určil povinnosť náhrady škody štvorici poškodených. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaní aj prokurátor sa odvolali na krajský súd.

 

Ide už o tretí rozsudok okresného súdu v tejto kauze, dvakrát ho zrušil odvolací krajský súd. Oproti predchádzajúcim dvom rozhodnutiam okresný súd uznal, že Branislav Paška spôsobil mladej žene ťažkú ujmu na zdraví, keď ju kopol do oblasti zadnej časti hlavy a krku, a zvýšil mu podmienečný trest zo šiestich mesiacov na dva roky so skúšobnou dobou vo výmere troch rokov.

K násilnej potýčke medzi bratmi po oslave narodenín a štvoricou Košičanov vrátane dvoch žien došlo 22. novembra 2015 okolo 3.15 h pred pizzeriou na košickej Hlavnej ulici. Udalosť dokumentuje aj záznam z bezpečnostnej kamery. Pri fyzickom útoku bratov utrpela zranenie najmä mladá žena a jej priateľ. Po medializácii incidentu musel Martin Paška odísť z funkcie technického riaditeľa Bytového podniku mesta Košice, Branislav Paška prišiel o post vedúceho oddelenia verejného obstarávania a zdravotníckej techniky v košickej univerzitnej nemocnici. Tretieho z bratov Maroša Pašku prepustili z radov polície pre porušenie služobnej prísahy.

Obžalovaní sú synovci niekdajšieho predsedu Národnej rady SR, zosnulého Pavla Pašku. Všetci traja na pojednávaniach vyhlásili, že sa cítia nevinní, vypovedať pred súdom odmietli.