Zahraničné

Kanadu sužujú povodne. Evakuovali už viac ako tisíc osôb

Zdroj: TASR / AP

OTTAWA – Pre povodne, ktoré cez víkend zasiahli východnú Kanadu, muselo byť evakuovaných už viac ako 1500 osôb. S odvolaním sa na nedeľňajšie informácie miestnych úradov o tom píše agentúra AFP.

 

Záplavy, ktoré spôsobila kombinácia silných dažďov a topiaceho sa snehu, zasiahli najskôr provinciu Ontário a následne aj juh provincie Quebec a provinciu New Brunswick.

Úrady sa spočiatku obávali, že by sa mohli zopakovať katastrofické povodne z roku 2017 – ktoré boli v Kanade najhoršie za posledné polstoročie – avšak podľa AFP boli v nedeľu ich predpoklady už optimistickejšie.

“Očakávame silné záplavy, avšak vo všeobecnosti by nemali dosiahnuť intenzitu z roku 2017,” uviedol v tejto súvislosti hovorca kanadskej civilnej obrany, pričom zdôraznil, že “Hlavným rozdielom oproti roku 2017 je miera pripravenosti miestnych samospráv a občanov”.

Povodne si v sobotu vyžiadali aj prvú obeť na živote po tom, ako si vodič v provincii Ontário nevšimol, že voda strhla most a následne sa aj so svojím vozidlom zrútil do rieky.