Domáce Regióny

Kamióny opäť blokujú Slovensko. Problémy sú na viacerých hraničných priechodoch

Zdroj: TASR / Pavol Zachar

DRIETOMA / LYSÁ POD MAKYTOU – Štrajk autodopravcov zablokoval v utorok hraničné priechody Drietoma v Trenčianskom okrese a Lysá pod Makytou v Púchovskom okrese. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na sociálnej sieti.

 

„Na hraničnom priechode Drietoma na ceste I/9 pri odbočke na Hornú Súču je cesta momentálne zablokovaná kamiónmi. Prejazd je umožnený len osobným vozidlám. Z oboch smerov je kolóna nákladných vozidiel. Odporúčame vodičom, pokiaľ je to možné, aby sa úplne vyhli týmto úsekom,“ uviedla polícia.

Polícia ráno tiež informovala, že hraničný priechod Trstená je z dôvodu štrajku autodopravcov obojsmerne blokovaný pre nákladnú dopravu. Prejazdný je len jeden jazdný pruh pre osobnú dopravu. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Na mieste sú hliadky polície. “Informácie budeme priebežne aktualizovať,” dodali policajti.

Namiesto avizovanej ôsmej hodiny rannej nastúpili autodopravcovia do štrajku na hraničnom priechode medzi Slovenskom a Maďarskom v Šahách o niečo neskôr. V súčasnosti je priechod zablokovaný pre nákladnú dopravu, upozorňuje polícia.

Rovnako ako v minulosti, osobné a záchranné vozidlá cez hraničný priechod prejdú. Situáciu priamo na mieste polícia monitoruje.

Už aj v Ružomberku

Štrajk dopravcov je aktuálne okrem hraničných priechodov Makov a Trstená už aj v Ružomberku. Polícia odporúča vodičom, aby sa, pokiaľ je to možné, úplne vyhli mestu. Informovala o tom v utorok dopoludnia na sociálnej sieti.

“Tranzitnej doprave odporúčame využiť obchádzkovú trasu v smere na Banskú Bystricu cez horský priechod Čertovica v oboch smeroch. Regionálnej doprave obchádzku cez obce Bešeňová, Liptovská Teplá, Lisková a Likavka,” dodali policajti.