Domáce Kauzy Politika Top

Kaliňák to schytal, Nicholsonovej emotívny odkaz: Ste hanbou krajiny!

BRATISLAVA – Včerajšok patril v parlamente počas odvolávania Roberta Kaliňáka (Smer-SD) aj plamenným a emotívnym prejavom. Jedným z nich ministra vnútra obdarila aj podpredsedníčka NR SR Lucia Nicholsonová (SaS), ktorý si zároveň vyslúžila tvrdú reakciu smeráka Ľuboša Blahu.

“Milý pán Kaliňák, pred chvíľou som sa vrátila zo svadby, kde som sobášila veľmi milých ľudí. Napriek tomu, že išlo o ich veľký deň, hovorilo sa tam o vás,” začala svoj prejav liberálka ilustráciou toho, že kauzy ministra vnútra sú na Slovensku témou číslo 1. Podľa nej sa o tom rozpráva všade – u zubára, v MHD, v taxíkoch či na uliciach.

Ste hanba tejto krajiny, odkázala Kaliňákovi

“Viete vy vôbec, pán Kaliňák, čo o vás ľudia hovoria? Hovoria o vás, že ste hanba tejto krajiny, hovoria o vás ako o mafiánovi, ako o podvodníkovi,” pokračovala tvrdšími slovami.

Tvrdí, že Kaliňák vytvoril bezprávie: “Úplne vulgárne ste popreli zásadu “padni komu padni” a to, že pred zákonom sme si všetci rovní. Tam dole tí ľudia nemôžu. Vy, áno. Váš Bašternák áno a všetci vaši ľudia môžu tiež. Kradnúť, podvádzať, tunelovať.”

moj prejav k odvolavaniu Kalinaka bol… – Lucia Nicholsonová | Facebook

Nicholsonovej prekáža, že Kaliňák ani po tom všetkom nie je schopný odstúpiť z funkcie po vzore ministrov z iných krajín. “Robíte z ľudí hlupákov. Kradnete im ich krajinu. Vyháňate ich deti za hranice a nútite ich volať po defenestrácii. Pán Kaliňák, ste hanba tejto krajiny.”  hromžila, pričom si vyslúžila potlesk svojich kolegov z opozície.

Patetické a trápne, tvrdí Blaha

Na Nicholsonovú následne reagoval Blaha. “Toto bolo tak strašne patetické a trápne, pani kolegyňa. Vy ste podpredsedníčka Národnej rady? Toto sa nehanbíte za tento výkon?” pýtal sa a kritizoval, že mala za asistenta podvodníka a ona nemá žiadne vzdelanie.

“A potom takto vyzerajú aj tie prejavy bez akéhokoľvek základu, bez ničoho. Nedospelé, detinské. Bahno, absolútne bahno,” farbisto opísal jej prejav.

Radšej poctivým hlupákom ako zlodejom

Podpredsedníčka parlamentu sa ohradila voči Blahovým tvrdeniam. Uznala, že nemá vysokú školu, no priznáva “to na rozdiel od pána Kaliňáka a jeho majetkového priznania otvorene a vždy a neustále aj v životopise.” Na záver mala pre koaličného poslanca jednoznačný odkaz. “A pán Blaha, ja radšej budem poctivým hlupákom ako zlodejom.”

som nevzdelana a nemam pravo ziadat od… – Lucia Nicholsonová | Facebook

Zdroj: ph, Foto: SITA, Video: FB / Lucia Nicholsonová