Domáce Politika Top

Kaliňák po výbore pre obranu a bezpečnosť: Informácie bolo potrebné utajiť

Robert Kaliňák - Foto: SITA/Ján Zemiar

BRATISLAVA – Na návrh poslanca Roberta Kaliňáka (SMER-SD) bolo dnešné rokovanie výboru pre obranu a bezpečnosť nakoniec utajené. Stalo sa tak po tom, čo médiá odišli, očakávajúc pôvodnú druhú časť rokovania, ktoré malo byť verejné. Na otázky médií, ktoré sa odvolávali na vyjadrenia opozičných poslancov, že utajovaných informácií zaznelo minimum, Kaliňák reagoval že opäť ide o klamstvo. Podľa neho “protivládny Denník N” zverejnil článok bez akýkoľvek dôkazov, na základe anonymných svedectiev. Pokračoval tým, že ide o “perfídny pokus politikárčiť” a možno ide o to“ako povedal pán Kiska na Pohode – prevziať moc”.

Ľubomír Galko (SaS) po rokovaní uviedol že policajtom, ktorí by mali vypovedať  ešte stále nezabezpečil nikto ochranu. Ďalej videl len  snahu odbáčať k nepodstatným veciam. “Vidíme neochotu to razantne vyšetrovať, moje očakávanie sú výrazne väčšie smerom k vyšetrovaniu nemeckých vyšetrovateľov ako slovenskej strany”.

Ministerka Saková reagovala, že väčšinu otázok kládla opozícia. Podľa nej by sa “všetko malo nechať na priebeh vyšetrovania, už v máji som deklarovala pohoršenie nad tým, že by Slovensko by mohlo byť nevedomo zneužité”.

Správu budeme aktualizovať.