Domáce Politika Top

Kaliňák odchádza z parlamentu. Chce sa venovať rodine a brániť meno Smeru-SD

Robert Kaliňák nevie, či ide o jeho definitivny koniec v politike. - Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA – Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák dnes šokoval verejnosť. V TV Pravda oznámil svoj koniec v parlamente. Poslaneckého mandátu sa vzdá zajtra. 

 

 „V tejto chvíli odchádzam z parlamentu. Do konca roka chcem odovzdať list predsedovi NR SR o tom, že sa vzdávam mandátu,“ povedal exminister.  Uviedol tiež, že sa chce venovať rodine. „A navyše, človek bez mandátu v NR SR je slobodnejší, môže omnoho viac hovoriť, omnoho viac sa brániť,“ povedal tiež Robert Kaliňák.

Vo svojich plánoch do budúcna však úplne jasno nemá. Zo strany Smer-SD však neodchádza, zrejme si tiež obnoví advokátsku licenciu.

To, či ide o jeho definitívny odchod z parlamentu, povedať nevie. „Ako konkrétnu rieku prejdem, poviem, keď pred ňou budem stáť. Pred touto riekou momentálne nestojíme, je to relatívne ďaleko a neviem sa k tomu v tejto chvíli vyjadriť,“ povedal dnes pre Pravdu Kaliňák.

Kaliňák v kresle ministra vnútra strávil 10 rokov. Svoju kariéru považuje za úspešnú. V najbližšej budúcnosti chce brániť “dobré meno Smeru”.  „Informačná vojna, ktorú tu robia naše noviny, že niekto môže byť pozemkový mafián, kradnúť dane a je čistý, krásny, nádherný, a iný niekoho vo svojom živote stretol či spoznal a vlastne patrí do pekla, to je vec, ktorá demokracii neprospieva a je mimoriadne nebezpečná. Tomu sa chcem venovať a to ten mandát limitoval.“

V parlamente ho nahradí Peter Náhlik. Ten musel odísť, keď sa v septembri do parlamentu vrátil bývalý vedúci Úradu vlády SR Igor Federič.