Domáce Politika Top

Kaliňák o obvinení Bašternáka: Polícia koná tak, ako konať má

BRATISLAVA – Polícia koná tak, ako má konať. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) tak po dnešnom zasadnutí vlády reagoval na to, že polícia obvinila Ladislava Bašternáka zo zločinu neodvedenia dane a poistného.

Na otázku, či polícia Bašternáka neobvinila iba na základe mediálneho tlaku, Kaliňák uviedol, že tak sa polícia nikdy nesprávala. „Mali by ste naozaj nechať na polícii, prokuratúre, aby sa venovali trestnému konaniu. Nikto iný za to zodpovedný nie je. Konajú svoju prácu, robia ju tak, ako ju robiť majú,“ povedal Kaliňák.

Žitňanská je rada, že sa vo veci koná

Minister vnútra odkúpil podiel od Bašternáka, premiér Robert Fico býva v byte, ktorý si prenajíma od Bašternáka. Premiér Robert Fico v minulosti uviedol, že ak by Bašternáka obvinili, musel by sa zo svojho bytu odsťahovať, pretože situácia by sa pre neho stala neudržateľnou.

V utorok premiér povedal, že sa z komplexu Bonaparte odsťahuje, keď si nájde dom, kde dožije. Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) v súvislosti s Bašternákom uviedla, že je rada, že sa vo veci koná. Posudzovať dostatočnosť alebo nedostatočnosť obvinenia si netrúfa, keďže spis vôbec nepozná.

Foto: SITA